1/1

Biz Kimiz

 

   Remik, 1982 yılında İstanbul’da sadece sakız mayası  üretmek üzere Kent Gıda A.Ş. tarafından kuruldu. Türkiye’de Şekerleme pazar lideri olan Kent Gıda A.Ş ‘nin kaliteli sakız mayası ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur. Cadbury International ve Kent Gıdanın 2002 yılında birleşmesi sonrasında, Remik A.Ş, bu ortaklığın sakız mayası ihtiyacını karşılamaya devam etti. Bağımsız bir Aile şirketi olarak, 2010 yılından başlayarak ihracat çalışmalarına büyük hız verdi. Bugün, büyük ve lider Sakız üreticilerinin sakız mayası ihtiyacını Türkiye de ve Yurtdışında karşılar durumdadır. Makina ve İnsan Kaynaklarına yatırımları ile modern ve yüksek bir teknoloji seviyesine ulaştı. FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sisteminin gereklerini yerine getirmekte, Ayrıca Helal Sertifikası vardır. 

   2010 yılından beri, 15’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekte ve üretiminin %50 den fazlasını ihraç etmektedir.

   Remik Kimya, 2013 yılından beri Sakız Üreticileri Derneği ICGA (International Chewing Gum Association) üyesidir. 

   Firma Vizyonu ve Misyonu 

 

   Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hammadde alımından ürünlerin alıcıya ulaşımına kadar geçen her aşamada kalite standartlarına uyarak hijyenik bir ortamda, dünya standartlarında üretim yapmak ve bunun yanında ürünlerimizi doğru zamanda ve uygun fiyatlarla alıcılarımıza sunmaktır.

   Vizyonumuz çalışmalarımızda ve müşterilerimizde insan sağlığını ön plana çıkararak, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine en üst seviyede cevap verebilmektir. Ayrıca; Müşteri memnuniyetine bir adım daha yaklaşmak, firma içi ve dışı insan ilişkilerimizde saygı, güven ve sevgi ortamını sağlamak, zamanında ve en kaliteli ürünleri üretmek misyonumuzdur.

 Bütün bunları gerçekleştirirken, sektörümüzdeki teknolojik gelişmeleri takip ederek yeni pazarlara ulaşmak temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Bu hedefler; üst yönetimin kararlılığı, eğitimin her kademede sürekliliği, tüm çalışanlarımızın gelişmiş bir kalite bilinci ile hizmet vermeleridir. Bu hizmet, bu sürecin bir parçası olan tedarikçilerimizin desteği ile gerçekleşmektedir.

Fabrika Hakkında Bilgi

 

   Yıllık 12 bin tonluk üretim kapasitesine sahip olan şirketimiz, 5600 metrekareden büyük bir arazi üzerinde kuruludur.

   Esnek üretim planlaması sayesinde tüm ihtiyaçları, kısa sürede karşılayabilmektedir. Şirket merkezi, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik’te bulunmaktadır. Remik A.Ş., sahip olduğu Arge Laboatuvarları ve üretim teknolojisi ile  sektörün önde gelen şirketleri arasında haklı bir  yer edinmiştir.